Soul-Farm

Artykuły

12345

Witaminy – w jakich postaciach występują?

Witaminy to substancje organicze, które uczestniczą we wszystkich podstawowych czynnościach organizmu, umożliwiając w ten sposób prawidłowe i naturalne funkcjonowanie całego ciała, jego wzrost, i co równie ważne, samopoczucie. Pierwotnie człowiek pozyskiwał witaminy z naturalnych źródeł: jedzenie roślinne, surowe, obfite w wszelakie dobroczynne wartości odżywcze, pokarmy odzwierzęce poddawane prostej obróbce termicznej,  z ziół,  z ziemii itd.

Obecnie człowiek odbiegł od tego nurtu na rzecz rozwoju cywilizacji i wygody konsumcjonizmu. Co więc obecnie jest proponowane osobie z zapotrzebowaniem na witaminy?

czytaj więcej »

Chlorofil, czyli naturalny eliksir zdrowia i młodości?

Wydawać by się mogło, że dobrze zbilansowana oraz bogata w zielone warzywa dieta, zapewni nam wystarczające zdrowie i spokój na długie lata. Niestety, coraz większy trud należy włożyć w poszukiwania składników pochodzących z pewnych, czystych i ekologicznych źródeł. Dla tych, którzy zauważyli rosnącą tendencję do spadku energii i słabnącego zdrowia, zaczęto „wyciągać” czysty chlorofil z zielonych tkanek roślin – by umożliwić lepszą wchłanialność i dostępność.

czytaj więcej »

Baran Trail Race 2018

Sport i dbanie o zdrowie idą ze sobą w parze! W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu o nazwie Baran Trail Race. To druga edycja biegu górskiego o dwóch dystansach: 60 i 25 km. My wybraliśmy oczywiście tą łatwiejszą opcję...

czytaj więcej »

DMSO (dimetylosulfotlenek) – leczniczy związek chemiczny?

Dimetylosulfotlenek (DMSO, ang. dimethyl sulfoxide) jest związkiem siarki organicznej, który swój początek przypisuje niemieckiemu przemyśle farmaceutycznym w drugiej połowie XIX wieku. Podobnie wiele produktów z gamy superfood został on odkryty przypadkowo, podczas wytwarzania produktów papierniczych, których uboczne produkty zawierały szereg związków chemicznych, w tym siarkę.

czytaj więcej »

Lecytyna sojowa - suplement diety?

Lecytyna sojowa wykazuje wiele istotnych właściwości, które korzystnie wypływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Lecytyna przede wszystkim opóźnia procesy starzenia się organizmu, ponieważ zwiększa wchłanianie i ilość rozpuszczalnych w tłuszczach witamin, zwłaszcza A, E oraz D i K. Reguluje również pracę układu krążenia oraz przeciwdziała miażdżycy w wyniku pozytywnego wpływu na gospodarkę cholesterolu.

czytaj więcej »

Moc w kapsułkach Soul-Farm – Acerola, bogactwo witaminy C!

Acerola Malpighia glabra”,jest niewielkiem drzewkiem, bardziej krzewem, którego owoce przypominają owoce wiśni – stąd też inna nazwa jako wiśnia Barbadosu, z taką różnicą, że rosną w otoczeniu wiecznie zielonych liści, na krzewach bądź drzewach nie przekraczających 6 metrów. Znana jest też po nazwami jak Malpigia Granatolistna" czy „Nadgwiazdka Granatolistna”. Roślina ta pochodzi z Meksyku, jak również siega ona zasięgiem Amerykę Południową i Centralną. To właśnie pierwsi ludzie tych ziem docenili niesamowite właściwości owoców aceroli.  Obecnie te małe kuleczki zyskały miano superfood i cieszą się wciąż wzrastającą popularnością na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje?

czytaj więcej »
12345