Soul-Farm
PRODUKT TYGODNIA   PRODUKT TYGODNIA

Artykuły

1234

Baran Trail Race 2018

Sport i dbanie o zdrowie idą ze sobą w parze! W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu o nazwie Baran Trail Race. To druga edycja biegu górskiego o dwóch dystansach: 60 i 25 km. My wybraliśmy oczywiście tą łatwiejszą opcję...

czytaj więcej »

DMSO (dimetylosulfotlenek) – leczniczy związek chemiczny?

Dimetylosulfotlenek (DMSO, ang. dimethyl sulfoxide) jest związkiem siarki organicznej, który swój początek przypisuje niemieckiemu przemyśle farmaceutycznym w drugiej połowie XIX wieku. Podobnie wiele produktów z gamy superfood został on odkryty przypadkowo, podczas wytwarzania produktów papierniczych, których uboczne produkty zawierały szereg związków chemicznych, w tym siarkę.

czytaj więcej »

Lecytyna sojowa - suplement diety?

Lecytyna sojowa wykazuje wiele istotnych właściwości, które korzystnie wypływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Lecytyna przede wszystkim opóźnia procesy starzenia się organizmu, ponieważ zwiększa wchłanianie i ilość rozpuszczalnych w tłuszczach witamin, zwłaszcza A, E oraz D i K. Reguluje również pracę układu krążenia oraz przeciwdziała miażdżycy w wyniku pozytywnego wpływu na gospodarkę cholesterolu.

czytaj więcej »

Moc w kapsułkach Soul-Farm – Acerola, bogactwo witaminy C!

Acerola Malpighia glabra”,jest niewielkiem drzewkiem, bardziej krzewem, którego owoce przypominają owoce wiśni – stąd też inna nazwa jako wiśnia Barbadosu, z taką różnicą, że rosną w otoczeniu wiecznie zielonych liści, na krzewach bądź drzewach nie przekraczających 6 metrów. Znana jest też po nazwami jak Malpigia Granatolistna" czy „Nadgwiazdka Granatolistna”. Roślina ta pochodzi z Meksyku, jak również siega ona zasięgiem Amerykę Południową i Centralną. To właśnie pierwsi ludzie tych ziem docenili niesamowite właściwości owoców aceroli.  Obecnie te małe kuleczki zyskały miano superfood i cieszą się wciąż wzrastającą popularnością na całym świecie. Dlaczego tak się dzieje?

czytaj więcej »

Domowe kosmetyki naturalne z Soul-Farm

Obok zdrowej diety i suplementacji, wspieramy również nasze ciało od zewnątrz. W tym celu warto pomyśleć o kosmetykach, a łącząc je ze zdrowiem powstaje tylko jeden wniosek – zróbmy je sami, a nawet zjedzmy. Do dzieła!

czytaj więcej »

Zielnik Soul-Farm – Czystek Turecki

Minęło już sporo czasu, od momentu kiedy czystek (nie licząc wiedzy ludowej i jego wszechobecnego stosowania za dawnych lat), zaczął być przetwarzany i wykorzystywany jako zioło lecznicze występujące na półce w dziale zdrowej żywności w praktycznie każdym sklepie spożywczym. Obecnie jest łatwo dostępny i dzięki temu, warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie jak i zastosowanie.

czytaj więcej »
1234