Soul-Farm

Artykuły

123456

Baran Trail Race 2018

Sport i dbanie o zdrowie idą ze sobą w parze! W minioną sobotę mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu o nazwie Baran Trail Race. To druga edycja biegu górskiego o dwóch dystansach: 60 i 25 km. My wybraliśmy oczywiście tą łatwiejszą opcję...

czytaj więcej »

Lecytyna sojowa, a suplement diety?

Lecytyna sojowa wykazuje wiele istotnych właściwości, które korzystnie wypływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Lecytyna przede wszystkim opóźnia procesy starzenia się organizmu, ponieważ zwiększa wchłanianie i ilość rozpuszczalnych w tłuszczach witamin, zwłaszcza A, E oraz D i K. Reguluje również pracę układu krążenia oraz przeciwdziała miażdżycy w wyniku pozytywnego wpływu na gospodarkę cholesterolu.

czytaj więcej »

Czystek Turecki - naturalne wspomaganie odporności

Minęło już sporo czasu, od momentu kiedy czystek (nie licząc wiedzy ludowej i jego wszechobecnego stosowania za dawnych lat), zaczął być przetwarzany i wykorzystywany jako zioło lecznicze występujące na półce w dziale zdrowej żywności w praktycznie każdym sklepie spożywczym. Obecnie jest łatwo dostępny i dzięki temu, warto zwrócić uwagę na jego pochodzenie jak i zastosowanie.

czytaj więcej »

Pullulan – alternatywa dla kapsułek z celulozy i żelatyny

Nie tak dawno temu, mało kto wiedział czym jest związek „pullulan”. Głośniej stało się, kiedy kilka lat temu został on dopuszczony do stosowania w Unii Europejskiej. Obecnie trwają badania i poszukiwania nowych możliwości jego wykorzystania m.in. jako zamiennik dla skrobi lub substancja powlekająca żywność. W porównaniu z powszechnie już stosowanymi kapsułkami celulozowymi (HPMC) jak i kapsułkami żelatynowymi, to rozwiązanie znajduję najwięcej zalet. Zobaczcie sami!

czytaj więcej »

Czarnuszka – czarna moc uzdrowienia

Czarnuszka siewna (Nigella sativa L.) to pochodząca z terenów Europy Południowo-Wschodniej i Azji Zachodniej. Nazwa rośliny pochodzi z języka łacińskiego – „nigellus” oznacza bowiem „czarny”. Zwana jest także czarnym kminkiem (black cumin, khalonji) czy rzymską kolendrą. Najczęsciej występuje w postaci nasion lub jako olej, tłoczony na zimno.

Od wieków wierzono, że roślina potrafi wyleczyć wszystko, oprócz śmierci. W krajach Bliskiego Wschodu wierzy się w to, że żucie profilaktycznie „dla zdrowotności”  10 ziarenek czarnuszki dziennie trzyma z dala wszelkie choroby.

czytaj więcej »

Moringa oleifera (drzewo chrzanowe)

Moringa olejodajna łac. Moringa oleifera, lub zwyczajowo nazywana drzewem chrzanowym, ponieważ korzenie tego drzewa smakiem przypominają chrzan. Drzewo to osiąga wysokość nawet do 10 m, a jego korona jest nieregularnych kształtów. Liście tej rośliny, osiągają nawet do 60 cm długości. Owoce, jakie wydaje drzewo są zielone o wydłużonym i żebrowanym kształcie, są spożywane dopiero po wcześniejszej obróbce termicznej (najczęściej ugotowaniu). Moringa pochodzi z Indii, a wraz z nabyciem popularności stała się dziś powszechna w całej Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Już starożytna medycyna ajurwedyjska opisywała drzewo Moringa jako roślinę zdolną do celów leczniczych, było to już 3000 lat temu!

czytaj więcej »
123456