Soul-Farm

Artykuły

123456

Głóg dla serca - prozdrowotne właściwości głogu

Praca mięśnia sercowego jest zmienna w czasie, przyspiesza i zwalnia na przemian. Na jej wynik ma kilka czynników jak dieta, gospodarka hormonalna, aktywność fizyczna i poziom stresu. Stres zwłaszcza, mimo że wiele osób niweluje ten problem, ujemnie wpływa na funkcjonowanie mięśnia sercowego. Grupa ziół wpływająca korzystna na pracę serca jest liczna i dobrze znana coraz szerszemu gronu. Są to proste i dostępne w naturze zielone skarby m.in. głóg, czosnek, kozłek lekarski,  jemioła, skrzyp, korzeń mniszka, serdecznik, jarzębina i wiele innych. Skupmy się na pierwszym z nich – głogu, który jest w czołówce ziół zbawiennych na problemy z sercem i nadciśnieniem.

czytaj więcej »

Graviola - zdrowa gruszka z Ameryki Południowej

Graviola, inaczej Annona muricata, guanábana lub flaszowiec miękkociernisty, jest to owoc rosnący w Ameryce Południowej i Północnej na kilkumetrowych drzewach. Od dawna wykorzystywany jest w naturalnej medycynie ludowej w Brazylii i Peru. W kształcie przypomina gruszkę, jednak sam smak jak i pełna gama prozdrowotnych właściwości Gravioli pozwoli Ci na zawsze zapamiętać ten owoc i włączyć go do swojej diety.

czytaj więcej »

Pokrzywa - na nerki i nie tylko

Nastała wiosna, a wraz z nią myśl o dobrym wyglądzie, odżywieniu ciała po zimie. Ale jak często pojawia się myśl o stanie naszych narządów wewnętrznych?

Pomyślmy o nerkach. Wiadomym przecież jest, że po zimie warto je troszkę „poruszyć do pracy” i wzmocnić. Pytanie jak to zrobić zdrowo?

czytaj więcej »

Witamina K2 i D3. Dlaczego najlepiej razem?

Jak to się stało, że przy witaminie K2 zaczęto polecać witaminę D3? Dlaczego nadmiar D3 prowadzi do niedoboru magnezu, zaś nadmiar wapnia dodatkowo do zwapnienia? Zaś liczne liczne badania i doświadczenia dowodzą, że obie witaminy działają synergicznie (aktywują się nawzajem) w wielu aspektach. Gdzie więc kryje się tajemnica tego połączenia?

czytaj więcej »

Ashwagandha - indyjski żeń-szeń + PRZEPIS

Ashwagandha znana jako indyjski żeń-szeń, jednym z najważniejszych ajurwedycznych ziół. Używa się jej do leczenia licznych schorzeń oraz ma szereg prozdrowotnych właściwości w tym wyciszające, zdolność do redukowania stanów zapalnych, zwalczania cukrzycy i nowotworów, a także zapobiegania astmie, stresowi, reumatyzmowi i nadciśnieniu.Wielu badaczy sugeruje, że Ashwagandha jest świetna w celu poprawy energii życiowej, redukcji stresu i wzmocnienia układu odpornościowego.

czytaj więcej »

Korzeń Maca i moc właściwości

Maca jest warzywem korzeniowym uprawianym w peruwiańskich górach. Znany i nieznany w świecie jako wspaniały pokarm, dodatek w diecie, dzięki któremu możemy uzdrowić i wzmocnić konkretne słabości ciała, zwłaszcza niespodziewane spadki energii żeńskiej jak i męskiej.

Poznajcie bliżej jaką moc posiada ten niepozorny korzeń.

czytaj więcej »

Kolendra w ziołolecznictwie

Kolendra siewna (Coriandrum sativum L.) – gatunek rośliny jednorocznej należący do rodziny selerowatych (Apiaceae Lindl.). Pochodzi znad Morza Śródziemnego, lecz zaaklimatyzował się też w krajach chłodniejszych. W Polsce jest uprawiany, rzadko zdziczały lub zawleczony.

czytaj więcej »

Prozdrowotne właściwości sezamu + Gomasio

Sezam jest najstarszą rośliną oleistą uprawianą od wieków na głównie na terenach Azji. Ceniony jest w kuchni, dietetyce jako tzw. „superfood”, ale i w kosmetyce, ponieważ zawiera, wiele skarbów jak kwasy tłuszczowe omega-6, flawonoidowe fenolowe przeciwutleniacze, błonnik pokarmowy, duże ilości białka, ale i zbawienne na naszą skórę witaminy m.in. A, E i grupy B. Ale czy to wszystko?

czytaj więcej »

Krótka fotorelacja z Targów na Zdrowie w Krakowie

10 - 11 marca bieżącego roku mieliśmy przyjemność spotkać się z wami na targach "Na Zdrowie" odbywających się w Krakowie. Zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu wydarzeniach, ponieważ jest to czas gdzie możemy spotkać się oko w oko z naszymi klientami i fanami zdrowiej żywności. Tym razem dodatkowo postanowiliśmy w tych dniach zaprezentować naszą nową linię produktów...

czytaj więcej »

Burak czerwony i jego wpływ na nasze zdrowie

Burak jak wiadomo, od dawna stosowany jest w naszych domach, głównie dzięki jego zbawiennemu wpływowi na  układ krążenia, zwłaszcza na pracę serca. Niestety, buraki są bardzo niedocenione w naszej codziennej diecie, jeśli pod uwagę weźmiemy jego liczne zastosowania potwierdzone badaniami naukowymi, jak i samym doświadczeniem.


czytaj więcej »
123456